Zaplanuj swoją wizytę

Wstęp darmowy, czynne we wszystkie pory roku, darmowy parking i toalety. Zakaz wprowadzania zwierząt. Obiekt przyjazny dzieciom i niepełnosprawnym. Zobacz regulamin zwiedzania.

Kapias - godziny otwarcia Wybierz dzień

Godziny otwarcia

Co zobaczyć?

Plan Nowych Ogrodów

zobacz plan

Plan Starych Ogrodów

zobacz plan

Jak dojechać?


Najwygod­niej dojechać samo­cho­dem od strony drogi kra­jowej nr 1, Goczałkowice-​Zdrój, ul. Świętej Anny 4.

Miejsca pos­to­jowe

Posi­adamy dwie przestrze­nie na miejsca pos­to­jowe dla samo­chodów. Pier­wsza zna­j­duje się przy Starych Ogro­dach, druga przy wejś­ciu do Nowych Ogrodów i Cen­trum Ogrod­niczego. Więcej infor­ma­cji »

Uwaga: W słoneczne let­nie week­endy mogą wys­tąpić kłopoty ze znalezie­niem wol­nego miejsca do zaparkowania.


Ogrody Kapias leżą na trasie kole­jowej Katow­ice – Bielsko-​Biała. Stacja Gocza­łkow­ice (nie Goczałkowice-​Zdrój). Spacer ze stacji kole­jowej do Ogrodów zajmie ok. 10 minut.

Droga ze stacji w Gocza­łkow­icach jest prosta, wystar­czy udać się ulicą Główną na zachód. Po niecałym kilo­metrze należy skrę­cić w prawo w ulicę Św. Anny. Po prawej stronie zna­j­dują się Stare Ogrody a na końcu ulicy widać już wejś­cie do Nowych OgrodówCen­trum Ogrod­nicze.

kapias dojazd pociagiem

Zaplanuj podróż
Jesteśmy całym sercem z rowerzystami!

Przy wejś­ciu do Ogrodów, przed Cen­trum Ogrod­niczym Kapias zna­j­duje się sto­jak na row­ery, gdzie można je bez­piecznie zostawić.

Od strony Pszczyny dojechać można nową ścieżką rowerową (wzdłuż ulicy Zdrojowej).

Doskon­ałym pomysłem jest też wycieczka dookoła Jeziora Gocza­łkow­ick­iego (np. od strony Chybia).

Ide­alne rozwiązanie to zwiedzanie Pszczyny i Ogrodów Kapias za jed­nym razem. Dojazd z Pszczyny do Ogrodów na row­erze nie zajmie więcej niż kilka­naś­cie minut.

Row­ery miejskie

W Pszczynie można wypoży­czyć row­ery miejskie. Pier­wsze pół godziny gratis, za kole­jne płat­ność z aplikacji w tele­fonie. Wypoży­czyć i zostawić można je w sześ­ciu miejs­cach: na placu blisko dworca PKP, na Rynku, na osied­lach Piastów, Daszyńskiego, Starej Wsi oraz przy ośrodku sportów wod­nych w Łące. Dwie stacje rowerowe są także w Gocza­łkow­icach – na Starym Dworcu PKP i Koronie Zapory, więc można zwiedzić Pszczynę, rozpoczy­na­jąc od Goczałkowic.

Więcej infor­ma­cji o row­er­ach miejs­kich na stronie pszczyn​skirower​.pl

Zobacz trasy rowerowe Google Maps


Współrzędne GPS:

N 49.946988 E 18.952178

N 49° 5649.16E 18° 577.84

43230 Goczałkowice-​Zdrój
ul. św. Anny 4

Kon­takt


Inne pomocne informacje